Ergogenics

  [Definitie:] "An ergogenic aid is any substance or phenomenon that enhances performance." (Wilmore and Costill)

  Nieuwsbrief over doping, supplementen, voeding en training

  Roddelbiografie       Stallone achter roddelbiografie       Fantastic       Schwarzenegger-Syndrome    

1 8 - 0 9 - 2 0 0 3

Ex schrijft 'Surviving Arnold'

De lerares Barbara Outland Baker, de ex-vriendin waarover Der Schwarz schrijft in 'Education of a Bodybuilder', werkt aan een boek over haar relatie met de bodybuilder en politicus. De werktitel luidt 'Surviving Arnold'.

,,Basically it came down to this'', schrijft Schwarzenegger. ,,She was a well-balanced woman who wanted an ordinary, solid life, and I was not a well-balanced man and hated the very idea of ordinary life.''

,,Barbara werkt al een tijd aan het boek'', zegt haar agent. ,,Dit is natuurlijk een goed moment om het te verkopen.''

Arnie's ex-girlfriend pens memoir. BBC News, 9-9-2003. [Link]

1 0 - 0 9 - 2 0 0 3

Zes jaar met Schwarzenegger

Het heeft helemaal niks te maken met de verkiezingsstrijd in Californië, verzekert Barbara Outland Baker, dat haar boek over de zes jaar die ze doorbracht met Arnold Schwarzenegger nu uitkomt. Na dertig jaar en drie huwelijken was de tijd er voor de lerares Engels klaar voor.

Barbara Outland en Arnold Schwarzenegger

Barbara Outland is nu 58 jaar en getrouwd met een gepensioneerde ruimtevaart-ingenieur. In 1969 was ze nog piepjong. Ze studeerde ze, en als serveerster in een restaurant in Santa Monica. Daar ontmoette ze Arnold Schwarzenegger. Ze kregen een relatie met elkaar.

Eigenlijk wilde Barbara geen seks hebben voor het huwelijk, maar Schwarzenegger bezat toen al over de kwaliteiten die een goede zakenman van hem zouden maken.

Hun turbulente verhouding duurde tot 1974. Daarna begon ze aan een dagboek, waarop haar boek is gebaseerd. Het dagboek was een soort therapie voor haar, waarin ze voldoening probeerde te vinden na een leven met iemand die op weg was een superster te worden.

Toen enkele jaren na de breuk Education of A Bodybuilder verscheen, schreef Schwarzenegger over Barbara: “Basically it came down to this: She was a well-balanced woman who wanted an ordinary, solid life, and I was not a well-balanced man and hated the very idea of ordinary life.”

Barbara Outland in 2003

Toch bleven ze vrienden. Hoeveel problemen Outland ook had gehad om haar leven weer op te pakken, ze nam het meer dan eens op voor Schwarzenegger. Bijvoorbeeld toen kranten schreven dat Schwarzenegger Hitler bewonderde. ‘Geloof me, Schwarzenegger heeft geen Nazi-sympathieën’, zei ze toen tegen Reuters. Outland weersprak ook dat Schwarzenegger anti-homo zou zijn, of dat hij vrouwen zou aanranden.

Schwarzenegger schreef misschien daarom het voorwoord van het boek, hoewel hij daarin zegt dat ‘Barbara’s herinneringen op punten afwijken van de mijne’. In het boek staan dingen waarmee hij niet blij zal zijn.

Outland schrijft bijvoorbeeld over Schwarzeneggers gebruik van softdrugs. Daar had Der Schwarz problemen mee. De ‘Maui-wowiecannabis’ gaf hem hinderlijk veel trek in voedingsmiddelen die hij niet mocht eten. Schwarzenegger blowde echter niet veel.

In het boek staat ook hoe Schwarzenegger beelden van zijn poses gaf aan een vriend, die ze wilde gebruiken in een ‘documentaire’. Dat bleek later een homo-pornofilm te zijn. [Dat zou wel eens hiermee te maken kunnen hebben - red.] Schwarzenegger ontstak in woede en zocht de maker van de documentaire op en ‘confronteerde hem’. [Klinkt netjes, maar zal wel pijn hebben gedaan – red.]. Daarna verdwenen de beelden van Schwarzenegger uit de rolprent.

Outland schrijft dat Schwarzenegger veel homovrienden had. Ze wist dat er een circuit was waarin mannelijke, heteroseksuele bodybuilders seks aan homomannen verkochten. Ze gelooft niet dat Schwarzenegger dat ook deed. ‘That was not a world Arnold respected’, zei Outland in een interview in 2003.

De meest pijnlijke passages in het boek gaan over seks. Schwarzenegger was Barbara continu ontrouw. ‘Grote spieren trekken seks aan’, schrijft ze. ‘Vrouwelijke bewonderaars boden zich aan, en draafden altijd op als de meester riep. En hij riep – vaak.’

Het psychologisch profiel dat Barbara van Schwarzenegger tekent is niet zo wreed als de beschrijving die Wendy Leigh van Schwarzenegger geeft, maar beide vrouwen beschrijven wel duidelijk dezelfde man. Barbara’s Arnold is leergierig, sluw en manipulatief. Hij ziet meteen iemands zwakke plekken – en zijn sterke. Hij ziet meteen wie kennis of contacten heeft die hij kan gebruiken, hij verzamelt experts met nuttige kennis om zich heen. Schwarzenegger zuigt nuttige informatie in zich op en vergeet die nooit meer. Schwarzenegger geeft valse informatie, oneerlijke kritiek of beledigt mensen als hij daarmee voordeel kan behalen. ‘Het was een onderdeel van zijn ethiek’, schrijft Outland. ‘Hij vond dat hij het recht had psychologisch van je te winnen. Vroeger was winnen het allerbelangrijkste voor hem.’

Het boek heet Arnold and Me: In the Shadow of the Austrian Oak’. Dichter bij de echte Schwarzenegger zullen we wel nooit komen.

1. Carla Marinucci. Tell-all book on governor's wilder days. San Francisco Chronicle, September 10, 2006. [Link]
2. Lance Williams. Actor's old flame says he's a great guy. San Francisco Chronicle, September 15, 2003. [Link]

Navigatie

Nieuws

Contact

Over ons

Dossiers

Zoeken