|
||
|
||
|
1 9 - 0 6 - 2 0 0 8
Op congressen over mannelijke anticonceptiemiddelen rapporteren onderzoekers trouwens tegenstrijdige effecten op de vruchtbaarheid van proefdieren die dimethandrolon krijgen. In lage doses worden proefdieren steriel, in hoge doses kennelijk niet. In een studie die binnenkort verschijnt in de Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology vertellen de onderzoekers hoe ze 7a,11b-dimethyl-19-nortestosteron in reageerbuizen hebben laten reageren met synthetisch aromatase. Aromatase is het enzym dat in het lichaam anabole en androgenen steroidhormonen als testosteron omzet in estradiol. Aromatase zorgt voor zeventig procent van de gyno's die je ziet bij bodybuilders. [Onze eigen schatting - red.] De onderstaande figuur vertelt wat er gebeurde toen de onderzoekers testosteron bij het enzym gooiden. De hoeveelheid testosteron vermindert, die van estradiol neemt toe.
Hieronder zie je wat er gebeurde toen de onderzoekers de proef herhaalden met dimethandrolon in plaats van testosteron.
Er gebeurde dus helemaal niets. Het oestrogeen dat zou zijn ontstaan als het aromatase-enzym wel grip op dimethandrolon zou krijgen is 7a,11b-dimethyl-estradiol. Toen de onderzoekers dat oestrogeen synthetiseerden en uittestten in reageerbuizen, zagen ze dat het tien procent minder goed interacteert met de a- en b-receptor voor estradiol dan estradiol zelf. Had het enzym wel gewerkt, dan was de oestrogene werking dus nog steeds aanzienlijk
De onderzoekers herhaalden de bovenstaande proef met MENT of 7a-methyl-19-nortestosteron. [Wikipedia] MENT is even tamelijk hip geweest in anabolenland. Het leek erop dat het als een nieuw anabool op de markt zou komen. Toen bleek dat het oraal niet zo goed beschikbaar is, terwijl je het nieuwe dimethandrolon gewoon kunt slikken, verminderde de belangstelling. Hieronder zie je wat aromatase doet met MENT.
MENT aromatiseert dus wel - een beetje. Het oestrogeen dat dan onstaat,
7a-methyl-estradiol, is ietsiepietsie sterker dan gewoon estradiol.
Theoretisch zou nog de mogelijkheid bestaan dat een ander enzym, 5a-reductase, het enzym dat testosteron omzet in DHT, dimethandrolon omzet in steroidverbindingen met een zwakke oestrogene werking. Maar de onderzoekers denken dat ook 5a-reductase geen vat krijgt op dimethandrolon. Dat hebben ze in 2007 tijdens de Annual Meeting of the Endocrine Society in het Canadese Toronto verteld. In nog niet gepubliceerde dierproeven hebben ze bovendien geen spoor van welke oestrogene werking van dimethandrolone dan ook kunnen ontdekken. Wij weten genoeg. Er komt een nieuw anabool op de markt. [Archief Anabolen]
|
|
|